Článok

Získali sme prestížne vinárske ocenenie Vinalies Internationales

Nové
11.04.2024
post image

Vinalies Internationales je najprestížnejšia vinárska súťaž na svete.

Vedeli ste o tom že aj vína a vinárstva medzi sebou súťažia na medzinárodnej scéne? Vinárstvo Vinpera z Radošoviec medzi nimi! Máme za sebou nedávny obrovský úspech!

Zúčastnili sme sa prestížnej súťaže v Cannes s názvom Vinalies Internationales. Prestížna francúzska súťaž trvá 5 dní, počas ktorých porota ochutnáva vína zapojené do súťaže. Hodnotiaci tím je zložený zo 120 degustátorov, ktorí reprezentujú až 40 národov. Vďaka tomu skúsená porota pri výbere víťazov zaručuje skutočnú diverzitu a nestranné hodnotenie. 

Ročne sa do tejto súťaže zapája približne 3 000 producentov vína z celého sveta. Výhra sa udeľuje v troch kategóriách: Vinalies Grand Or (Grand zlato), Vinalies d’Or (Zlato), Vinalies d’Argent (Striebro)

 

Vinalies Internationales

 

Ocenenie z Vinalies Internationales

Spomedzi silnej konkurencie z celého sveta nám odborná porota udelila zlatú medailu za naše víno Sauvignon Blanc premium 2023.

Naše vínko Sauvignon Blanc premium 2023 – exclusive získalo zlatú medailu na renomovanej súťaži Vinalies Internationales v Cannes. Toto ocenenie je potvrdením vynikajúcej kvality vín, ktoré sa vyrábajú v našom vinárstve Vinpera z vlastných vinohradov. Farba je svetlo zelená. A čo môžete cítiť v ovôni?. Prezretú zelenú broskyňu. Jeho ovocná chuť s egrošovou dochuťou krásne dotvára plnosť chuti a exkluzivitu vínka. Zvyškový cukor: 3,9g/l Celkové kyseliny: 6,06g/l Bez cukrový extrakt: 18,5g/l

Koštovka vín v Radošovciach a Fajnkošt z Budmeríc

Okrem tohto významného úspechu sme sa mohli pýšiť aj ďalšími oceneniami, ktoré sme získali na nedávnej koštovke vín v Radošovciach a na skvelej súťaži Fajnkošt Budmerice 2024. Naše vína sa stali obľúbencami poroty, vo svojich kategóriách.

Z Budmeríc si odnášame krásne ocenenie zlatej medaily za Muškát Moravský 2023.

V Radošovciach sme získali titul Šampión ružových vín, čo je ohromný úspech vo veľkej konkurencii s ďalšími výrobcami z celého regiónu. Toto ocenenie svedčí o našej schopnosti vyrábať nielen výnimočné biele, ale aj ružové vína.

Koštovka vín v Radošovciach nám priniesla aj ďalšie dve ocenenia. Okrem šampióna ružových vín si odnášame aj cenu starostky obce Radošovce za najvyššie hodnotené víno z Radošoviec. Ďakujeme!

Túto sériu ocenení ukončujeme cenou primátora mesta Holíč za najlepšiu kolekciu vín.

Set našich výherných vín je teraz dostupný na našom eshope s vínom Vinpera.

 

Set vín eshop Vipera

Najlepšie ocenené vína Vinpera

 

Ak chcete zažiť chuť týchto výnimočných víťazov, nemusíte ísť ďaleko a stačí si objednať z pohodlia domova. Vínko privezieme až k vám domov. 

Ukázali sme, že kvalita vína môže byť dosiahnutá s vášňou a oddanosťou k remeslu, a náš úspech je zaslúženou pochvalou pre našu prácu.

Veľmi si tieto ocenenia vážime a pokračujeme vo svojej poctivej práci aj naďalej.

 

Autor článku

lubo.barniak@gmail.com

Zdielať článok

fb
in
Podobné

Objavte podobné články

Prečítajte si novinky z vinohradu.
Všetky články

Prihláste sa na odber noviniek

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky.
Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.
logo vinpera

Máte 18 alebo viac rokov?

Obsah tejto stránky je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov. Potvrďte prosím, či máte viak ako 18 rokov.