Článok

Najväčšie vinárstva na Záhorí

Nové
25.03.2024
post image

Záhorie je oblasť Slovenska známa predovšetkým malebnou krajinou, bohatou históriou a vinárskou tradíciou. Priaznivé klimatické podmienky a úrodná pôda umožňujú pestovať vinič a produkovať kvalitné vína.

V našom regióne nájdete množstvo vinárstiev. Či hľadáte malé rodinné podniky alebo veľké vinárne, každé ponúka jedinečnú kolekciu vín. Dnes vám predstavíme najväčšie vinárstva na Záhorí, ktoré stoja za to navštíviť.

 

Vinárstvo Habsburg

Vinárstvo z Holíča nadväzuje na tradíciu a hodnoty habsburskej monarchie, ktorá mala v meste svoje letné sídlo. Holíčske vinárstvo ponúka rad vín a v rámci spoločnosti aj investičné možnosti.

 

Vinárstvo Kopeček

Rodinné vinárstvo zo Skalice, ktoré má tradíciu výroby už od roku 1939. Riadia sa tým, že kvalitné víno sa rodí vo vinohradoch a preto dbajú na pestovanie veľmi dôraz. Vína rôznych odrôd si môžete objednať, ale aj ochutnať vo vínnom sklepe pri posedení s priateľmi.

 

Víno Tureček

Poznáte malebnú obec Vrádište? Je to dedinka s bohatou vinárskou históriou a práve z nej pochádza aj víno Tureček. Vrádište má víno už v erbe, čo napovedá, že toto remeslo bolo v obci veľmi obľúbené. Toto rodinné vinárstvo ponúka vína rôznych odrôd a ročníkov. Vyberie si preto naozaj každý.

 

Víno Masaryk

Vinárstvo s viac ako 20 ročnou tradíciou zo Skalice ponúka široký výber rôznych kvalitných vín. Ponúkajú až 35 odrôd, z ktorých si vyberú aj najnáročnejší vinári.

 

Vinárstvo Vinpera

Sme vinárstvo z Radošoviec, ktoré založili dvaja kamaráti. Spája nás láska k vínu a nerozlučnú priateľstvo. Vďaka tejto lokalite sme najbližšie k Senici. Naše produkty sú preto ľahko dostupné aj tým, ktorí žijú smerom na Trnavu, no milujú víno z nášho regiónu. V Radošovciach máme okrem viníc a výrobne vína aj sklepy, v ktorých organizujeme ochutnávky našich vín. Zároveň môžete využiť naše ubytovanie vo vinohrade a užiť si víkend v krásnom vinohradníckom prostredí.

Okrem toho, že nás môžete fyzicky navštíviť máme aj víno eshop, na ktorom pravidelne uverejňujeme pre našich klientov rôzne výhodné akcie a zľavy. Ochutnajte Vinperu aj vy!

Najväčšie vinárstva na Záhorí

Autor článku

rastislav@nukovic.sk

Zdielať článok

fb
in
Podobné

Objavte podobné články

Prečítajte si novinky z vinohradu.
Všetky články

Prihláste sa na odber noviniek

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky.
Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.
logo vinpera

Máte 18 alebo viac rokov?

Obsah tejto stránky je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov. Potvrďte prosím, či máte viak ako 18 rokov.